Staram się otaczać ludźmi o podobnym podejściu do pracy. Ważne, aby pracę lubić i aby stała się dla nas środkiem do osiągnięcia tego, co dla nas w życiu najważniejsze.

Jak pokazują statystyki, w pracy spędzamy 1/3 swojego życia. Daje nam ona satysfakcję, gdy mamy w niej dobre relacje, osiągamy wysokie zarobki i zadowolenie z wykonywanych obowiązków. Jeszcze lepiej, gdy odnajdujemy w niej coś więcej niż tylko pracę, ale misję dającą poczucie sensu.

W procesie rekrutacji ważne są dla mnie pierwsze dwa spotkania z kandydatem. Na pierwszym z nich dużo opowiadam o tym, kto tworzy Zespół, w którym pracuję i jaka jest rola każdej z tych osób z punktu widzenia kandydata. Kto i w czym pomoże, zwłaszcza w pierwszych miesiącach pracy. Te pierwsze miesiące niejednokrotnie wpływają na sukces na danym stanowisku i na dalszą karierę w zawodzie. Dużą część spotkania przeznaczam na wytłumaczenie, w jaki sposób pracujemy na co dzień ze wszystkim zaletami i wadami danego stanowiska.

Sporą część czasu przeznaczam także na rozmowę o celach osobistych kandydata, życiowych priorytetach, czy o jego zainteresowaniach. Poruszam temat wynagrodzenia i benefitów, które praca ze sobą niesie.

Ważna jest komunikacja i dialog z kandydatem. Po pierwszym spotkaniu już zwykle wiem, z kim chcę się spotkać po raz drugi, a kandydat, czy ta praca to coś, czego szuka.

Drugie spotkanie to wywiad zawodowy z kandydatem. Tutaj ważne są jego umiejętności i potencjał rozwojowy. Spotkanie prowadzę już wtedy z osobą z Zespołu Rekrutacji.

Dlaczego najchętniej pracuję z kobietami?

1. Po pierwsze, mamy podobne doświadczenia życiowe – większość z nas pamięta powrót do pracy po okresie macierzyńskim oraz trud związany z łączeniem tych dwóch ról społecznych zarówno wtedy jak dzieci są małe, ale także wtedy, gdy dorastają.

2. Kobiety w dzisiejszych czasach chcą być niezależne, więc siłą rzeczy rozwój osobisty jest na liście ich priorytetów.

3. Umiejętność tworzenia silnych, skutecznych i wspierających się zespołów to w dużej mierze zasługa kobiet.

4. Kobiety mają także niesamowity potencjał przy jednoczesnych obawach związanych z rozwijaniem własnego biznesu. Tutaj jest więc duża przestrzeń do rozmowy o przedsiębiorczości i przełamywaniu ograniczających nas przekonań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *